Hemen Ara
Whatsapp
loader image

Başarı Ortalamasını Belirleyen Unsurlar

Derse Katılım (Participation) : 15 %

(Derse devamlılık, sorulara verilen yanıtlar, sınıfta Türkçe konuşulmaması, öğrencinin diğer öğrencilerle uyumu)

Ev Ödevleri (Homework) 15 %

Ödevlerin zamanında ve düzgün yapılması başarı ortalamasını belirleyen unsurlardan birisidir. Ders ve aktivite saatleri dışında öğrencilerin öğrendiklerini pekiştirmeleri için kur boyunca farklı içeriklerde ev ödevleri verilmektedir. Verilen ev ödevleri eğitim boyunca alınan bilgilerin kalıcı olmasını sağlar.

Yapılan ev ödevleri öğretmenler tarafından kontrol edilerek varsa öğrencinin eksiklikleri doğrultusunda ekstra ödevler verilir.  

Blok Sınavı : 70 %

Kur sonlarında 4 blok sınavının ortalaması alınarak öğrencinin bir üst kura geçmesini sağlayacak başarı ortalaması belirlenir.

Tüm blok sınavlarının sonunda English Time Genel İngilizce Eğitim Programlarında hedeflenen başarı ortalaması ve kur geçme notu minimum 70  ’ tir.

65
– 69  arasında öğretmenin görüşü alınarak öğrenci bir üst kura geçirilebilinir.
64  ve altı puan alan öğrenci hiçbir koşulla bir üst kura geçirilemez.

Sınavlarda kopya çektiği tespit edilen öğrencinin sınav notu “ 0 ” olarak değerlendirilecektir.

Make Up Test (Telafi Sınavı) :

Sınavlara zamanında katılmak öğrencilerin en önemli sorumluluklarından biridir.  Sınava zamanında katılmayan öğrenciler mazeretleri kabul edilmesi durumunda her seviyede bir defaya mahsus olmak üzere telafi sınavından yaralanabilirler. Telafi sınavları sınavdan sonraki bir hafta içerisinde, şubenin belirlediği saat ve günlerde yapılmaktadır. Öğrenci bu zaman dilimi içinde sınava katılmazsa sınav notu 0 olarak hesaplanır.

Sohbeti Başlat
1
Yardım İster misiniz ?
Merhaba Size Yardımcı Olabilir miyim ?
Powered by