Hemen Ara
Whatsapp
loader image

Kur Sınavları

Ölçme ve değerlendirme, eğitim süreçleri için vazgeçilmez bir unsurdur. Zamanında yapılmayan ölçme ve değerlendirme anlamını yitirir. Kurlar içinde her bloğun sonunda öğrencilerin bilgi seviyelerini kontrol etmek ve eğer varsa eksikliklerini tespit edebilmek için 4 sınav yapılır. Öğrencilerin bir üst kura geçebilmeleri için kur içerisinde yapılan sınavlara katılması zorunludur. Blok sınavları 30, 60, 90 ve 120. saatlere denk gelecek şekilde uygulanır.

Grammar bloğunun sonunda Grammar sınavı uygulanır. Çoktan seçmeli, gramer ve kelime bilgisini ölçen sorulardan oluşmaktadır. Toplam 40 sorunun yer aldığı sınavın süresi 60 dakikadır.

Reading bloğunun sonunda Reading sınavı uygulanır. Çoktan seçmeli kelime bilgisini ölçen ve parçaya göre verilen sorulardan oluşmaktadır. Toplam 40 sorunun yer aldığı sınavın süresi 60 dakikadır.

Writing bloğunun sonunda Writing sınavı uygulanır. Öğrencilere 3 konu alternatifi verilerek seçtikleri konu ile ilgili kompozisyon yazmaları istenir. Sınav yalnızca Beginner seviyesinde yazmayı ölçen 20 sorudan oluşmaktadır. Sınav süresi 60 dakikadır.

Listening and Speaking bloğunun sonunda Listening and Speaking sınavı uygulanır. Listening bölümünde öğretmen eşliğinde dinletilen diyaloglar ve parçalar ile birlikte 50 soruluk sınav uygulanır. Sınav süresi 60 dakikadır. Ardından da Speaking sınavı uygulanır. Sınav 1, 2 ve 3. kur seviyelerinde öğretmen eşliğinde ve soru cevap şeklinde uygulanır. 4, 5 ve 6. kur seviyelerinde ise yine öğretmen eşliğinde ve soru cevap şeklinde uygulanırken ek olarak öğrencilerden prezantasyon hazırlamaları istenmektedir.

Sınavlar veya sınıftaki performansı doğrultusunda eğitsel ihtiyaçları tespit edilen öğrencilere eğitim reçetesi hazırlanarak mümkünse bu eksiklikleri giderilmeye çalışılınır.